Moja filozofia

Pracuję w autorskim podejściu TO INSPIRE TRAININGTM, którego filarami są:

NAUKA I PROFESJONALIZM

Fundamentem mojej pracy jest rzetelna wiedza naukowa. W unikalny sposób łączę najnowsze odkrycia z różnych dziedzin nauki (neurobiologia, psychologia, kognitywistyka, etologia) z najbardziej efektywnymi i etycznymi metodami pracy behawioralnej.

HOLIZM I INNOWACYJNOŚĆ

Wszechstronne wykształcenie umożliwia mi zajmowanie się moimi zwierzęcymi i ludzkimi klientami kompleksowo. Dzięki temu mogę zadbać w równym stopniu o emocje, potrzeby i rozwój obu stron, co moim zdaniem, jest kluczem do uzyskania naprawdę pozytywnych i trwałych rezultatów.

UNIKALNOŚĆ I EFEKTYWNOŚĆ

Pomagam opiekunom zwierząt znaleźć szyte na miarę rozwiązania niepożądanych zachowań ich podopiecznych i przywrócić równowagę w ich relacji, docierając do źródła problemu, kierując się zasadą:

„Za każdym zachowaniem stoi uczucie. A pod każdym uczuciem skrywa się potrzeba. Kiedy zaspokajamy tę potrzebę zamiast skupiać się na zachowaniu, zaczynamy zajmować się przyczyną, a nie objawem”
(Ashleigh Warner)

ŻYCZLIWOŚĆ I INSPIRACJA

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”
(Antoine de Saint-Exupéry)

Promuję ideę empatycznej współpracy ze zwierzętami, opartej na wzajemnej życzliwości, szacunku i zaufaniu. W dążeniu do obranego celu, najważniejsza jest droga – zbieranie doświadczeń, budowanie więzi, obustronny rozwój:

„To, co zyskujesz, osiągając swoje cele, nie jest tak istotne,
jak to, kim się stajesz, osiągając swoje cele”
(Henry David Thoreau)

UŚMIECH I KREATYWNOŚĆ

Bardzo ważne jest dla mnie, by podczas wspólnej pracy, moi Klienci – ci ludzcy i ci zwierzęcy, czuli się bezpiecznie i komfortowo oraz świetnie się przy niej bawili. Umiejętność czerpania radości z samego procesu jest bowiem niezmiernie istotna dla jego powodzenia.

ZMIANA zaczyna się w SERCU. Zmień emocje, a zmienisz zachowanie